Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Aradığınız sorunun cevabı burada
1- Hangi tür rutubetler mevcut?

Binalarımızı etkileyen birçok rutubet türü vardır, ancak bunları temel olarak aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:
– Yükselen rutubet (yerden gelen nem, zemin katları ve bodrumları etkileyerek duvarın alt kısmındaki sıvı sıva ve boyayı bozar).
-Kondensasyon( Yoğuşma) rutubeti (ortam neminden dolayı küf oluşumu ve pencerelerde damlacıklar görülmesine neden olur. Sadece zemin katları ve bodrumlar değil, herhangi bir evi etkileyebilir. Genellikle havalandırmanın eksikliği ve yetersiz ısı yalıtımı ile ilişkilidir).
– Penetrasyon rutubeti (su tablasının duvarlar aracılığıyla bodrumlara girmesi).
– Su sızıntıları (yalıtımı kötü olan çatılar, oluklar, duşlar, …).

2- Yükselen rutubeti çözmek için hangi sistemler mevcuttur?

Çeşitli mevcut teknikler arasında en yaygın olanlar şunlardır:
-Polarite tersine çevirme sistemi (güç kaynağıyla): Bu, duvarın polaritesini frekans yayını aracılığıyla tersine çeviren kablosuz bir elektronik cihazdır.
-Jeomanyetik sistem (güç kaynağı olmadan): Duvara dünyanın manyetik alanının etkisini karşılamayı amaçlar. Sonuçlar pek başarılı değildir.
-Enjeksiyon sistemi: Bu, duvarın tabanına delik açmayı ve gözenekleri ve kılcal damarları kapatmak için reçineler enjekte etmeyi içerir, böylece nem duvar içinde yükselmesi engellenir.

3- Eğer bir bodrum katında yükselen rutubeti çözmek gerekiyorsa?

Tek kullanışlı sistem polariteyi tersine çevirme sistemidir. MURSEC ECO sistemi nemin azaltılmasına yardımcı olur, ancak su sızıntısını çözmez.

4- Evimdeki yükselen rutubeti çözmek için hangi MURSEC ECO cihazına ihtiyacım var?

Humicontrol, 30m2 ile 3.000m2 arasındaki binaları tedavi etmek için en geniş cihaz yelpazesine sahiptir.
Her bir MURSEC ECO cihazının çalışma yarıçapı 4, 6, 8, 10, 12, 15, 22 veya 30 metredir.
Etkilenen yapı malzemesinin tamamındaki yükselen rutubet sorunlarını çözmek için MURSEC ECO cihazını bina merkezinde bir noktaya yerleştirmek gerekmektedir.

5- Sorunun çözüleceğine dair hangi garantiye sahibim?

Humicontrol olarak, polarite invertör sistemleriyle nem problemlerini en fazla güvenceyle 40 yılı aşkın süredir tedavi ediyoruz.
Humicontrol, MURSEC ECO cihazı için 20 yıllık bir garanti sunmaktadır.
Humicontrol , MURSEC ECO fiziksel cihazı için 20 yıl garanti verir ve herhangi bir arıza durumunda onarımını veya eşit veya daha iyisiyle değiştirilmesini garanti eder. Garanti, olası sıva hasarlarını veya diğer herhangi bir kavramı kapsamaz.
Tüm elektronik bileşenlerin ve montajın kalitesi ve güvenliği en yüksek standartlardadır.

6- MURSEC ECO cihazı nasıl kurulur?

MURSEC ECO cihazı kurulumu çok kolaydır. Sadece üç adet duvar takozunu ve bunların uygun askılarını duvara vidalayın ve cihazı asın. Ardından sadece fişini takmanız yeterlidir.
MURSEC ECO cihazı, tedavi edilecek alanın merkezi bir noktasına kurulmalı ve kapsama yarıçapının tüm yüzeyi kapsadığından emin olunmalıdır.
Kurulumun kolay olmasına rağmen, Humicontrol, yükselen nem tedavilerinde uzmanlaşmış bir ekiple iletişime geçmenizi önerir.
Yükseklik, nemin yoğunluğu ve tuz varlığı gibi faktörleri analiz ederek size profesyonel bir teşhis yapacaklar. Hasarlı sıvanın onarılması için izlenmesi gereken adımları belirterek size gerekli tüm tavsiyeleri vereceklerdir.

7- Cihazı nereden satın alabilirim?

Humicontrol, cihazı doğrudan size satabilir.
Sadece info@humicontrol.com.tr adresine başvurun ve adınızı, e-postanızı, telefon numaranızı, ülkenizi, şehrinizi ve tabii ki MURSEC ECO’nun etkilenen alanın tamamını kapsayacak olan yarıçapını belirterek bizimle iletişime geçin. Sizi yönlendirecek ve MURSEC ECO cihazını en kısa sürede temin etmeniz için size yardımcı olacağız.

8- Duvarın kuruması ne kadar sürer?

MURSEC ECO cihazı kurulduğunda, yükselen rutubet hemen durur.
Ardından duvarın nemini buharlaştırarak kendiliğinden kuruması gerekmektedir.
Duvarın fazla rutubetin %80’ini buharlaştırması için 7 ila 12 ay arasında bir süre gerekmektedir.

9- Cihaz kurulduktan sonra boyama yapabilir miyim?

Duvarın kurumasını beklemeli ve duvar tamamen kuruduktan sonra nefes alabilen bir boya ile boyama yapmanız önerilir. Ancak genellikle boyama yapmadan önce, duvarın etkilenen kısmında hasara neden olan bozulmuş sıvayı özel bir harç ile değiştirmek gerekmektedir.
Yükselen rutubetten etkilenen duvarlar aynı zamanda tuzun etkisiyle de çok etkilenir ve boya, tuzların kristalleşme etkisine dayanıklı değildir.
Alçı, çevre nemini bile emen çok higroskopik bir malzemedir. Sıva, duvarın tüm alt kısmından çıkarılmalıdır.
DRAINING özel harç ile sıvayı onarmanızı öneririz. Bu harç, duvarın nefes almasını sağlar ve tuzların harç içinde kristalleşmesine izin verir.

10- Dökülen duvarları onarmak için en uygun harç nedir?

MURSEC ECO cihazı kurulduktan hemen sonra duvarın kurumasını beklemek zorunda kalmadan, özel mikroporöz DRAINING harç ile sıvayı yeniden yapabilirsiniz. Bu özel harç, kuruma sürecini hızlandırır ve tuzların kristalleşmesine izin verir.
DRAINING harcını uygulayarak duvarın kurumasını beklemek zorunda kalmadan duvarı sadece 15 gün sonra boyayabilirsiniz.

11- Duvarın kuruduğunu nasıl anlarım?

Birçok müşteri etkiyi birkaç gün içinde fark eder, ancak bu yöntem bilimsel değildir, tamamen subjektiftir.
Geleneksel bir nem ölçer kullanabilirsiniz, yüzey elektrik iletkenliğini ölçer. İletkenlik ölçümü duvardaki nem ve tuzlar tarafından etkilenir. Bu şekilde duvarın nem oranı azalabilir, ancak tuzlar yüksek bir iletkenlik sağlar. Geleneksel nem ölçerler, bir kuruma sürecini izlemek için uygun değildir.
Duvarın nemini ölçmenin doğru yolu Kalsiyum Karbür sistemiyle yapılır. Sistem, bir örnekleme almak için duvarda delikler açmayı içerir. Bu örnekleme, kalsiyum karbür pompasına yerleştirilen iç duvar malzemesini içerir. Kalsiyum karbür, örnekteki nemle reaksiyona girer ve asetilen üretilir. Kalsiyum karbür pompasının basınç göstergesi, örneğin tam nem oranını gösterir. Bu, bir duvarın nem değerini belirlemek için normatif seviyede kabul edilen tek sistemdir (UNE EN ISO 15801:2010’e göre Kültürel Mirasın Korunması. Test yöntemleri. Yükselen nemle su emme belirlenmesi).

12- Elektro-fiziksel ve kablosuz elektroosmoz sistemleri arasındaki fark nedir?

Elektro-fiziksel sistem, elektro-osmoz kablosuz sistem olarak da adlandırılır. Bazıları buna nötralizasyon sistemi veya hatta güç nötral sistemi de der.
Bu tekniklerin hepsi aynı fiziksel-kimyasal prensibe dayanır.
Aralarındaki fark, bilgi birikimi ve deneyimdir. Humicontrol, en hızlı şekilde maksimum kuruluğa ulaşmak için doğru frekansları yayınlayan benzersiz bir algoritma olan SmartPolar® sistemini geliştirmiştir.
Polarite ters çevirme sistemi ile sadece 0,5W olan çok düşük bir güç tüketimi sağlanır.

13- MURSEC ECO sistemi, piyasadaki en iyi polariteyi tersine çeviren sistem olmasının sebepleri nelerdir?

MURSEC ECO sistemi, SmartPolar® ile çok frekanslı yayın yapabilme özelliği sayesinde her bir yapı malzemesini optimize bir şekilde kurutmak için sinyali özelleştirebilme yeteneği ile benzersizdir.
Optimize edilmiş sinyalimiz, tuğla, taş, harç, toprak ve beton gibi katı malzemeler tarafından en iyi şekilde iletilir.
Bu sayede binanın her köşesine etkili bir şekilde ulaşabilir ve her bir yapı malzemesini optimize ederek en iyi ve hızlı bir şekilde kurutabiliriz.
40 yıllık deneyimimiz, algoritmayı ince ayarlamamıza olanak sağladı ve bu da duvar ne kadar heterojen ve kalın olursa olsun en verimli ve en hızlı kurutma sistemine sahip olmamızı sağlar.
MURSEC ECO ayrıca kullanıcıların cep telefonu veya bilgisayar üzerinden WiFi aracılığıyla kontrol edebildiği tek cihazdır. Her bir nesne için cihazın kurutma işlemini optimize etmek için bir dizi parametre seçilebilir.

14- MURSEC ECO cihazlarının fiyatı nedir?

Eğer sadece MURSEC ECO elektronik cihazını tedarik etmemizi isterseniz, Adınızı, telefon numaranızı, ülkenizi, şehrinizi ve tabii ki etkilenen alanı kurutmak için ihtiyacınız olan yarıçapı içeren bir e-posta göndermeniz yeterlidir.

15- Polarite ters çevirmenin bilimsel temeli nedir?

Polarite ters çevirmenin bilimsel temeli şu şekildedir: Eski duvarlar açık gözeneklilik olarak adlandırılan bağlantılı mikrokılcal bir yapı oluşturur.
Yeraltındaki su molekülleri dipol olarak hareket eder (bir pozitif ve bir negatif kutbu vardır) ve elektrik yüklerine göre yüklerini yönlendirir.
Su molekülleri, kapladıkları alanda buldukları yükler doğrultusunda bir elektrostatik yük oluşturur. Bu, kapiller içindeki suyun eğrilmesine yol açar ve gözlemlediğimiz yükselen rutubeti oluşturur.
Çözünmüş higroskopik tuzların varlığı çoğaltıcı bir etkiye sahiptir.
Su molekülleri yukarıya doğru yönlendirilir ve duvar ile zemin arasında 0,5 ila 0,8V arasında bir potansiyel farkı ölçeriz.
Elektroosmoz, bir poröz duvar içinden bir elektrik alan etkisiyle sıvının hareketi olarak tanımlanır.
Sonuç olarak, iyonlaşmış su, yerçekimi kuvveti tarafından dengelenene kadar duvarda yükselir.
MURSEC ECO çok frekanslı sistem, duvarın polaritesini ters çevirerek ve kutuplar ve kapillerler aracılığıyla nemin yükselmesini önleyen çok düşük frekanslı bir sinyal (VLF = Çok Düşük Frekans) yaymaktadır.

16- Bu sistem insan ve hayvan sağlığı için güvenli midir?

Herhangi bir bileşen elektromanyetik bir alan oluşturur. Bizim durumumuzda MURSEC ECO cihazı, bir floresan lambadan daha az olan, 30 nano-tesla’dan az bir şiddet yaymaktadır. Ev aletlerinden çok daha az ve cep telefonu veya WiFi ağından sonsuz derecede daha az bir seviyeye sahiptir.
Bu cihaz insanlar ve hayvanlar için tamamen zararsızdır ve APPLUS tarafından bu şekilde sertifikalandırılmıştır.
Cihazımız elektromanyetik uyumluluk düzenlemelerine uygundur ve WiFilerle, alarm sistemleriyle, sayaçlarla veya kalp pili gibi cihazlarla herhangi bir şekilde etkileşime girmez

17- DRAINING harcı hangi formatlarda tedarik edilir?

DRAINING harcı çeşitli formatlarda temin edilebilir:
DRAINING POWDER (200gr’lık poşet): 200gr’lık poşetlerde sunulan ve 6,25 kg portland çimentosu ve 25 kg kum ile karıştırılması gereken toz formatta bir harçtır. Yoğunlaştırılmış toz, harca solunum ve tuz karşıtı özellikler sağlamak için geliştirilmiştir.
Yoğunlaştırılmış 200gr’lık format, nakliye maliyetlerini en aza indirmek ve maliyetleri düşürmek için idealdir.
DRAINING EXTRAFINO (15 kg’lık poşet): Güzel bir bitiriş için özel olarak tasarlanmış, 2mm’lik ekstra ince mala ile sürülen bir yüzey kaplama harcıdır. Alçıya çok benzer bir görünüme sahiptir.

18- DRAINING harcı uygularken hangi hususları dikkate almalıyım?

Alçı: Alçı son derece hidroskopik bir malzemedir. Yükselen nemden etkilenen tüm bölgelerden alçı tamamen temizlenmelidir.
Kalınlık: Her tür dehidrasyon harcı nemin buharlaşmasına ve tuzların kristalleşmesine izin vermek için en az 2 santimetre kalınlığında uygulanmalıdır. Doğru kalınlığın sağlanması etkili bir tedavi için önemlidir.
Hava geçirgen boya: DRAINING harcını uyguladıktan ve kurumasına izin verdikten sonra hava geçirgen bir boya kullanmak önemlidir. Nefes alabilen bir boya türü ile boyama yapmanızı öneririz.

Whatsapp
RutubetSavar
RutubetSavar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?